HPC a Big Data

Dodáváme hardwarové a softwarové řešení pro superpočítače včetně zprostředkování AI aplikací a cloudu pro špičkový výkon a rychlou práci s velkými daty.

Proč zvolit naše řešení?

Jediný výrobce superpočítačů v Evropě

Jako jediní v Evropě vyvíjíme, vyrábíme a spravujeme komplexní superpočítačové systémy. Dodáváme kompletní řešení od jednotlivých serverů přes softwarový stack až po cloudové služby pro rychlejší provoz superpočítačů.

Technologie pro práci s Big Data

Díky superpočítačům používajícím AI aplikace a cloud dokážete zkrátit výpočet velkých dat z dnů na sekundy. Naše technologie tak dokáží urychlit tvorbu a testování modelů sledovaných nebo zkoumaných jevů v mnoha vědeckých oborech i veřejném sektoru.

Vysoce výkonná zařízení

48 námi postavených superpočítačů se v roce 2023 umístilo v oficiálním žebříčku 500 nejvýkonnějších superpočítačů TOP500. Z toho 11 v první stovce a 2 v první desítce. Dodáme tedy superpočítače přesně podle výkonu, jaký potřebujete.

Expertní tým
v 45+ zemích světa

Máme přes 57 tisíc specialistů z celého světa, včetně pobočky v ČR. Takže budete mít vždy k dispozici odborníka, který rozumí vašim potřebám a může vám pomoci v jazyce, kterému rozumíte.

Quantum computing a machine learning

Poskytujeme řešení pro quantum computing, které je ve svém oboru zcela unikátní. Staví na odlišných fyzikálních základech než klasický superpočítač a využívá kvantových jevů. Umožňuje tedy například efektivnější práci na prolomení matematických šifer. Abychom vás připravili na příchod kvantových superpočítačů, dodáme vám systémy pro quantum machine learning a učíme, jak programovat na kvantovém počítači.

Naše služby v rámci HPC a Big Data zahrnují:

  • Dodávání superpočítačů
  • AI pro superpočítače
  • Aplikace pro superpočítače
  • Quantum computing/Qaptiva

Naše reference

Postup

01

Nezávazná konzultace

Po prvotním kontaktu se s vámi spojí naši experti, kteří zjistí vaše konkrétní potřeby a nabídnou vám úvodní bezplatnou konzultaci. Během této fáze vám doporučíme, jaké řešení je pro vás vhodné a nastíníme podobu případné spolupráce.

02

Nabídka na míru

Na základě vašich požadavků připravíme individuální návrh řešení, které by splňovalo potřebné technické parametry a vešlo se do vašeho rozpočtu.

03

Realizace

Po schválení se pustíme do konstrukce superpočítače, který bude odpovídat vašim požadavkům. V případě zájmu zařídíme kromě hardwaru i potřebné aplikace a cloudové služby.

04

Odevzdání

Otestujeme, že všechno funguje, jak má, a předáme vám hotový superpočítač pro práci s velkými daty.

V čem sme jedineční

Lídři ve svém oboru

Máme přes 50 000 certifikací včetně ISO 27001, ISO 9001 a ISO 20000. Jsme také držiteli osvědčení EU-SECRET a stupně „tajné“ pro nakládání s utajovanými informacemi od Národního bezpečnostního úřadu.

Spolupráce s předními odborníky

Tvoříme superpočítače ve spolupráci s ověřenými dodavateli jako IBM, Intel, NVIDIA nebo Par-Tec.

Nejvýkonnější superpočítače

Nově stavíme nejvýkonnější superpočítač na světě zvaný Jupiter. Náš systém Leonardo umístěný v italském výpočetním centru Cineca je s výkonem 239 petaFLOPS – 6. nejvýkonnější superpočítač na světě (v roce 2023).

Aplikace pro superpočítače

Díky AI aplikacím se data zpracují ještě rychleji. Zájemcům aplikace zprostředkováváme přes vendory jako je např. AWS. Zvládnete pak předpovědi počasí, analýzu DNA, práci se satelitními snímky a mnoho dalšího.

Partnerství a certifikace