Vulnerability management

Objevte zranitelnosti ve své infrastruktuře, aplikacích nebo systémech dříve, než je zneužije útočník 

 

Pokud často měníte infrastrukturu, máte stovky serverů, na kterých běží nespočet aplikací, je vulnerability management (testování zranitelností) jediným smysluplným opatřením, jak mít přehled o stavu technických zranitelností.  

 

Předejdete kybernetickým útokům a budete mít přehled o všech slabých místech a jejich závažnosti. 

Proč zvolit naše řešení?

Kombinace monitorovacích systémů

Zranitelnosti skenujeme zevnitř i zvnějšku organizace pomocí řešení Tenable, Qualys a Digital Guardian. Slabá místa tak objevíme dříve než útočník.

20+ let zkušeností

Kybernetickou a IT bezpečností se zabýváme od roku 2000 – máme desítky let zkušeností v oboru a unikátní know-how z realizací po celém světě.

Pravidelný monitoring

Zranitelnosti monitorujeme neustále, není to jen jednorázová aktivita. Součástí je i detailní report s přehledem všech slabých míst.

Expertní tým v 45+ zemích světa

Máme certifikovaný tým špičkových odborníků po celém světě. Díky tomu jsme 100% zastupitelní a máme dostatek kapacit pro realizaci projektu v dohodnutém termínu.  

Vulnerability management je preventivním opatřením

Vulnerability management je nástroj řízení technických zranitelností (např. softwarové chyby, neaplikované updaty), který má za cíl zranitelnost odhalit, klasifikovat a popsat dříve, než se k ní dostane útočník. Pracuje s aktualizujícími se databázemi známých chyb, které můžou být zneužité k hackerskému útoku. 

 

Díky vulnerability managementu: 

  • máte ihned přehled o nezabezpečených zranitelnostech aplikací či operačních systémů, 
  • znáte naléhavost daného problému a můžete se tak rozhodnout, v jakém pořadí chcete detekované zranitelnosti řešit 

Známe správnou kombinaci systémů vulnerability managementu

Proto, abyste měli ucelený přehled o všech slabých místech, využíváme různé monitorovací systémy. Zranitelnosti skenujeme zevnitř (nástroj Qualys) i zvnějšku (nástroj od Tenable) organizace. 

 

Také kombinujeme několik zdrojů informací o známých i dosud neznámých zranitelnostech (tzv. zero day vulnerability), pro které zatím neexistuje oprava nebo update. 

 

Skenery pro vulnerability management nastavujeme totiž na základě informací o budoucích hrozbách získaných z prostředí darknetu. O bezpečnostních rizicích tak skenery vědí ještě dříve, než nastanou, a eliminují je na úrovni technických zranitelností. 

Naše reference

Postup

01

Nezávazná konzultace

Nejdříve na úvodním telefonátu nebo schůzce probereme vaše potřeby a vysvětlíme, co všechno vulnerability management obnáší.

02

Realizace

Zavedeme vulnerability management. Zajistíme potřebné přístupy, skener zranitelností nasměrujeme na konkrétní IP adresy a nastavíme hloubku skenování.

03

Vyhodnocení

Ihned po dokončení skenu dostanete report o detekovaných technických zranitelnostech. Nastavíme také mechanismus rozhodování o prioritách, podle kterých budeme nalezené zranitelnosti řešit.

04

Pravidelný monitoring

Na základě prvního reportu optimalizujeme nastavení skeneru. Zranitelnosti budeme pravidelně monitorovat a posílat vám reporty.

Proč Eviden?

Lídři v digitální transformaci

Máme dlouholeté zkušenosti a bezpečnostní monitoring řešíme již více než 12 let. Jsme držiteli certifikací ISO 27001, ISO 9001 a ISO 20000.

Vše pro bezpečnost pod jednou střechou

Komplexní zabezpečení řešení od infrastruktury, cybersecurity, implementace až po podporu.

Globální
expert

S více než 57 000 zaměstnanci celosvětově, přítomností ve více než 45 zemích a 16 vlastními SOC centry jsme předním poskytovatelem řešení v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Nonstop podpora v českém jazyce

Naše lokalizovaná podpora v českém jazyce zajišťuje, že budete mít vždy k dispozici odborníka, který rozumí vašim potřebám a může vám pomoci v jazyce, kterému rozumíte.

Partnerství a certifikace