Proruské hacktivistické skupiny plánují cyber útoky na Francii během Olympiády

Před pár dny několik proruských hacktivistických skupin, včetně Cyber Army Russia Reborn, HackNeT a NoName057(16), prohlásilo, že se během nadcházejících olympijských her v Paříži zaměří na francouzské weby s distribuovanými útoky typu denial-of-service (DDoS). Tyto skupiny navíc zmínily zapojení dalších prominentních skupin do útočné kampaně.

Skupina Cyber Army Russia Reborn je aktivní od poloviny roku 2022 a je jednou z prominentních skupin v proruském hacktivistickém prostředí. Pozoruhodně, bezpečnostní výzkumníci pozorovali operativní propojení mezi touto hacktivistickou skupinou a Sandworm (také známým jako APT44 nebo FROZENBARENTS), který je sponzorován ruskou vojenskou rozvědkou. Zjištění ukázala, že kanál Telegram společnosti Cyber Army Russia Reborn je spojen s APT44 a odhalil, že kanál YouTube vytvořený hacktivistickou skupinou je propojen s infrastrukturou, která byla připojena k Sandworm.1.

Nedávná prohlášení proruských hacktivistických skupin, která prohlašují, že se zaměří na francouzské weby pomocí DDoS útoků, uprostřed nadcházejících olympijských her v Paříži zdůrazňují vliv mezinárodních událostí na hacktivistickou krajinu. Události jako takové se vyznačují masivní mediální pozorností, přitahující pozornost aktérů hrozeb, kteří hledají pokrytí svých aktivit, jako jsou hacktivistické skupiny.