Řešení pro zabezpečení jaderné elektrárny

Výzva klienta

Zákazník podnikající v oblasti výroby jaderné energie zjistil, že ve své sítí potřebuje zajistit řešení pro odhalování kybernetických útoků na kritickou infrastrukturu a ochranu informací před krádeží neoprávněnými uživateli.

Řešení

Společnost Eviden navrhla několik strategických řešení, která klientova data i infrastrukturu spolehlivě ochrání. Mezi jedno takové řešení patří monitoring IT, který stojí na systému SIEM a obsahuje také další packety pro plné zachycení a IDS/IPS.
Dalším bezpečnostním prvkem, který byl do klientovy infrastruktury implementován je tzv. monitorování integrity souborů včetně HIDS/HIPS. To nabízí ochranu před pokročilými hrozbami.
Dále společnost Eviden navrhla a zajistila systém správy zranitelností a také rozšířené forenzní funkce zahrnující veškeré koncové body napojené na infrastrukturu, jako jsou například mobilní telefony nebo tablety.
Dále také vznikly nové procesy pro snížení rizika výskytu bezpečnostních zranitelností v kódu na míru.

Výsledek

Díky spolupráci získal klient vylepšené zabezpečení podnikové sítě v oblasti řízení a přístupů. Dále také rozšířené forenzní funkce NDA SSA, snížení rizik plynoucích z nepodporovaných aplikací. Tyto výhody klientovi vznikly mimo jiné také díky zlepšení procesů a postupů zaměřených na standardy kódování aplikací na míru.